Жаңалықтар

Республикалық “Абай әлемі” шығармашылық байқауы

«Абай әлемі» атты І республикалық шығармашылық байқауының қорытындысы

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты мақаласындағы ұлттық бірегейлікті сақтау идеясын жүзеге асыру шеңберінде және ұлы Абайдың 175 жылдық мерейтойы қарсаңында Алматы қаласындағы Абай атындағы Республикалық мамандандырылған дарынды балаларға арналған қазақ тілі мен әдебиетін тереңдете оқытатын орта мектеп-интернаты 2020 жылдың 10-12 желтоқсан аралығында жалпы білім беру ұйымдарының 8-11-сынып оқушылары арасында І республикалық «Абай әлемі» шығармашылық байқауы онлайн өткізілді.

Байқау 2 бағыт бойынша өтті:
1-бағыт – «Жүрегімнің түбіне терең бойла…» атты эсселер байқауы;
2-бағыт – «Мен жазбаймын өлеңді ермек үшін…» атты ақындар мүшәйрасы.
Байқауға еліміздің облыстары, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларынан,  РББҰ эссе бағыты бойынша 127 оқушы, ақындық бағыты бойынша 99 оқушы қатысты.

Барлық қатысушыларға сертификаттар табысталды. Жеңімпаз бен жүлдегер оқушылар “ДАРЫН” РҒПО-ның 1, 2, 3 дәрежелі дипломдарымен, жетекшілері Алғыс хаттармен марапатталып, қалған оқушылар ерекше жетістіктері үшін Абай атындағы РММИ директорының Алғыс хатымен марапатталды.

Жалпы білім беру ұйымдарының 8-11-сынып оқушылары арасында өткен «Абай әлемі» атты І республикалық шығармашылық байқауының қорытынды нәтижесі
 
І бағыт. «Жүрегімнің түбіне терең бойла…» атты эссе жазу бағыты

І дәрежелі диплом және сыйлыққа смарт сағат
8-сыныптар бойынша: 

  1. Ербозым Жаннұр – Абай ат. РММИ
  2. Қайып Айдана – Абай ат. РММИ
  3. Жақсымұратов Ерұлан – Қостанай облысы

9-сыныптар бойынша: 

  1. Нұрдосұлы Елнұр – Жамбыл облысы
  2. Ибрагим Мадина – Батыс Қазақстан облысы

 10-сыныптар бойынша: 

  1. Телеккалиева Ақжарқын – Батыс Қазақстан облысы
  2. Серікбай Құндыз – Абай ат. РММИ
  3. Мейрханова Алия – Алматы қаласы

 11-сыныптар бойынша: 

  1. Куанбаева Дамира – Абай ат. РММИ
  2. Семейхан Алтынжан – Шығыс Қазақстан облысы
  3. Жарқынбекқызы Айжанар – Маңғыстау облысы

ІІ дәрежелі диплом және сыйлыққа сымсыз құлаққап
 
8-сыныптар бойынша: 

  1. Қалиқанова Аружан – Шығыс Қазақстан облысы
  2. Дулатова Алуа – Ақмола облысы
  3. Ерболат Манас – Батыс Қазақстан облысы
  4. Сағынай Ақтұмар – Нұр-Сұлтан қаласы

9-сыныптар бойынша: 

  1. Жұмабай Аружан – Нұр-Сұлтан қаласы
  2. Альшер Айдана – Нұр-Сұлтан қаласы
  3. Жанболсын Жантөлеби – Атырау облысы
  4. Нәбиева Нұрсая – Қызылорда облысы
  5. Қанаш Айғаным – Абай атындағы РММИ

 10-сыныптар бойынша: 

  1. Бияхмет Айсәуле- Алматы облысы
  2. Жұмағұл Үміт-Солтүстік Қазақстан облысы
  3. Саят Аймира- Қарағанды облысы
  4. Түсіпхан Нұрдана- Абай атындағы РММИ

 11-сыныптар бойынша: 

  1. Абдығомар Дариға- Павлодар облысы
  2. Мурат Дильназ- Қарағанды облысы
  3. Қыстаубай Ару- Қызылорда облысы
  4. Файзулла Арайлым- Шымкент қаласы

 ІІІ дәрежелі диплом және сыйлыққа sony маркалы компьютер құлаққабы

 8-сыныптар бойынша: 

  1. Башарова Дарига Ақмола облысы
  2. Төлеуова Алина- Алматы қаласы
  3. Төлеубай Ұлжан-Павлодар қаласы
  4. Жаңбырбаева Алтынай- Атырау облысы
  5. Телекеева Нұрай-Солтүстік Қазақстан облысы
  6. Билялова Эльнура- Павлодар облысы
  7. Ыбыкен Айша- Қарағанды облысы
  8. Ералықызы Нұрай- Маңгыстау облысы

9-сыныптар бойынша: 

  1. Қаби Айдана- Атырау облысы
  2. Сауран Гүлзат-Жамбыл облысы
  3. Құрманғазықызы Шапағат- Қостанай облысы
  4. Маряк Дильназ-Батыс Қазақстан облысы
  5. Жәңгірхан Меруерт- Маңғыстау облысы
  6. Марат Еркеназ- Ақтөбе облысы
  7. Байжан Аружан- Ақтөбе облысы

 10-сыныптар бойынша: 

  1. Бахкелді Мерей- Нұр – Сұлтан қаласы
  2. Уайс Гүлім-Жамбыл облысы
  3. Кеңес Ажар- Павлодар қаласы
  4. Байболова Дидарханым-Шығыс Қазақстан облысы
  5. Майконалиева Амина- Шымкент қаласы
  6. Набиева Алтынай- Ақтөбе облысы
  7. Сүлеймен Хабиба – РФММ (Алматы)

 11-сыныптар бойынша:

  1. Қапсалям Нұрәділет- Ақмола облысы
  2. Мүтағалиева Диляра- Атырау облысы
  3. Сәрсенбек Ерзат- Жамбыл облысы
  4. Дінәш Камила- Солтүстік Қазақстан облысы
  5. Мұқаметқали Айдана- Павлодар облысы
  6. Шорманова Жұлдыз- Қарағанды облысы
  7. Наурызғалиева Назерке- Батыс Қазақстан облысы

Алғыс хат иегерлері 

8-сыныптар бойынша:

  1. Сәдуахасов Дәулет-Нұр-Сұлтан қаласы
  2. Таңатар Ақбұлған- Алматы облысы
  3. Айтжанқызы Наргиза- Атырау облысы
  4. Жұман Аслан- Жамбыл облысы
  5. Айтбай Адина-Солтүстік Қазақстан облысы
  6. Қуанышбек Еркеназ- Қарағанды облысы
  7. Көпей Адель- Қарағанды облысы
  8. Абушахман Дәулет- Қызылорда облысы
  9. Мақсот Аяжан- Батыс Қазақстан облысы
  10. Үсенбек Дариға- Шымкент қаласы
  11. Болатова Айзат- Ақтөбе облысы
  12. Есиркепова Дамира- Ақтөбе облысы
  13. Жолдасбекова Сымбат- РФММ (Алматы)
  14. Мажен Аяулым- РФММ (Алматы)
  15. Сарсенбай Жанел- РФММ (Алматы)

9-сыныптар бойынша: 

  1. Кошкенова Томирис-Ақмола облысы
  2. Сулейменова Алинура- Ақмола облысы
  3. Нұрайт Зере- Алматы қаласы
  4. Дузумбайұлы Мадияр- Алматы облысы
  5. Төлеухан Жанерке- Алматы облысы
  6. Тлеген Диляра- Cолтүстік Қазақстан облысы
  7. Исенова Жансезім Жанбурақызы- Cолтүстік Қазақстан облысы
  8. Оңғарова Лиза Досжановна- Қостанай облысы
  9. Сман Аяулым- Шымкент қаласы
  10. Жамаева Ильдирим- Ақтөбе облысы
  11. Өмірзақ Қымбат- РФММ (Алматы)
  12. Өмірзақ Сымбат- РФММ (Алматы)
  13. Кенжеханова Райхан- РФММ (Алматы)

ІІ бағыт. «Мен жазбаймын өлеңді ермек үшін…» атты ақындар мүшәйрасы

І дәрежелі диплом және сыйлыққа смарт сағат

8-сыныптар бойынша:

  1. Айдарова Альбина – Нұр-Сұлтан қаласы
  2. Тұқан Елдар – Алматы қаласы

9-сыныптар бойынша: 

  1. Қабдырашова Марал – Қостанай облысы
  2. Искаков Сәбит – Жамбыл облысы

10-сыныптар бойынша:

  1. Ержанқызы Ұлбибі – Алматы қаласы
  2. Сулеев Жамбыл – Қызылорда облысы
  3. Оркенқызы Аяулым Нұр – Сұлтан қаласы

 11-сыныптар бойынша:

  1. Абитилда Нұрислам-Абай ат. РММИ
  2. Асқар Мағжан Қарағанды облысы

ІІ дәрежелі диплом және сыйлыққа сымсыз құлаққап

 8-сыныптар бойынша:

  1. Нұртай Дамир- Қызылорда облысы
  2. Бармеш Аружан- Жамбыл облысы
  3. Несіпбай Шамиль- Абай ат. РММИ
  4. Қабиден Бекнұр- Батыс Қазақстан облысы

9-сыныптар бойынша: 

  1. Дорбетхан Аружан- Павлодар облысы
  2. Смайылұлы Бекқанат- Қызылорда облысы
  3. Жолдасбай Жанерке- Маңғыстау облысы
  4. Қазыбек Жалғас- Абай ат. РММИ

10-сыныптар бойынша: 

  1. Бердимурат Базарбай-Ақмола облысы
  2. Серік Ақбота-Шығыс Қазақстан облысы
  3. Абдраманова Жансая-Батыс Қазақстан облысы
  4. Оразалиева Жансая-Маңғыстау облысы
  5. Маруаұлы Александр-Ақтөбе облысы

11-сыныптар бойынша: 

  1. Дидарқызы Дилназ-Батысы Қазақсатан облысы
  2. Медетов Бердібек-Маңғыстау облысы
  3. Айтбай Дамир-Қызылорда қаласы
  4. Талғатбек Ақерке- Нұр – Сұлтан қаласы

ІІІ дәрежелі диплом және сыйлыққа sony маркалы компьютер құлаққабы

8-сыныптар бойынша:

  1. Омарова Арай- Алматы қаласы
  2. Тынышбек Даулет- Жамбыл облысы
  3. Тулебаева Найля- Павлодар қаласы
  4. Оңғар Нұртөре- Қызылорда облысы
  5. Сабит Саида- Маңғыстау облысы
  6. Ковтун София – Павлодар қаласы

9-сыныптар бойынша: 

  1. Әділнұрқызы Аружан- Алматы қаласы
  2. Сартай Аяла- Қарағанды облысы
  3. Дамуқан Мұрагер-Шығыс Қазақстан облысы
  4. Нурсапаева Жанерке- Шығыс Қазақстан облысы
  5. Ержігітова Дильназ- Қызылорда облысы
  6. Болат Айнара-Батыс Қазақстан облысы

10-сыныптар бойынша: 

  1. Рақат Тамаша- Шығыс Қазақстан облысы
  2. Ерболат Мақпал- Шығыс Қазақстан облысы
  3. Токкожаев Жамбыл- Қостанай облысы
  4. Бақберген Нұрай- Қызылорда облысы
  5. Әбдібек Нұрай- Абай атындағы РММИ

11-сыныптар бойынша:

  1. Калымова Гүлзат-Солтүстік Қазақстан облысы
  2. Сермухан Әділ- Ақтөбе облысы
  3. Төленбек Нұртілеу- Шымкент қаласы
  4. Утесинова Жансая- Алматы облысы
  5. Кеңес Ертай- Атырау облысы
  6. Ақылбеков Асылжан- Қызылорда облысы

Алғыс хат иегерлері 

8-сыныптар бойынша: 

  1. Нұрлыбай Алина – Алматы облысы
  2. Манапов Қымбат-Ақмола облысы
  3. Мұхамбетқалиев Бақберген -Атырау облысы
  4. Маратқызы Гүлзада- Атырау облысы
  5. Аманжол Асылжан -Қарағанды облысы
  6. Данияр Гүлім -Шығыс Қазақстан облысы
  7. Сәбитбек Айкүміс- Қостанай облысы
  8. Пайзихан Аяжан- Шымкент қаласы
  9. Ермахан Шұғыла- Шымкент қаласы
  10. Исенгельдиев Мирас- Ақтөбе облысы
  11. Баймат Айзада -Солтүстік Қазақстан облысы
  12. Шаймерден Аскен -Абай ат. РММИ

 9-сыныптар бойынша: 

  1. Құдайберген Әмина – Нұр-Сұлтан қаласы
  2. Балсеит Елдана- Ақмола облысы
  3. Нұржан Бекжан- Алматы қаласы
  4. Фархатқызы Самиля- Алматы облысы
  5. Қайратқызы Асылжан- Атырау облысы
  6. Абусерікқызы Ару- Жамбыл облысы
  7. Еслямов Райымбек-Солтүстік Қазақстан облысы
  8. Семсерхан Анель- Павлодар облысы
  9. Орымбай Шынболат- Павлодар облысы
  10. Сұлтанбек Аңсаған- Шымкент қаласы
  11. Қонарбаева Жадыра- Маңғыстау облысы
  12. Тасмуратова Дана- Абай ат. РММИ

10-сыныптар бойынша: 

  1. Асқарұлы Омар – Алматы қаласы
  2. Тұрсынбаева Бақыткүл – Алматы облысы
  3. Жауынбаева Аружан – Атырау облысы
  4. Сисенбай Нұрай – Атырау облысы
  5. Шөнкеева Балерке – Жамбыл облысы
  6. Набиев Лекер – Солтүстік Қазақстан облысы
  7. Карбай Мирас – Солтүстік Қазақстан облысы
  8. Кайдаров Бексултан- Павлодар облысы
  9. Қасым Нарғыз- Павлодар облысы
  10. Кемелбекұлы Дарын- Б.Момышұлы ат. «Жас ұлан» мектебі
  11. Қабдыхамитов Ерназ- Қостанай облысы
  12. Сайлау Зейнұр- Шымкент қаласы
  13. Кабултаева Аида- Маңғыстау облысы
  14. Есмұхан Ерасыл- Ақтөбе облысы

11-сыныптар бойынша:

  1. Сатыбаева Аружан Ақмола облысы
  2. Серик Елдос- Алматы қаласы
  3. Сайлаубаева Мадина- Алматы қаласы
  4. Салауатұлы Ернұр- Атырау облысы
  5. Рахманқұл Бақдәулет- Жамбыл облысы
  6. Әбдіразақ Қайсар- Б.Момышұлы атындағы «Жас ұлан» мектебі
  7. Серкебаева Айкен- Қостанай облысы
  8. Курмантай Фариза- Қостанай облысы
  9. Мәліков Уәли- Маңғыстау облысы
  10. Тайшынов Диас- Ақтөбе облысы
  11. Асан Абдулхамит- РФММ (Алматы)
  12. Досымханова Аякөз- Абай атындағы РММИ

 

Меню